Siedlisko Blanki - Perła Mazur!
Ocena: 9.1/10

    
Siedlisko Blanki

Agroturystyka Siedlisko Blanki to ekskluzywne i butikowe miejsce w stylu prowansalskiej posiadłości położone nad malowniczym jeziorem Blanki w okolicach Lidzbarka Warmińskiego (13 km) oraz Olsztyna ( 58 km).

Szesćdziesięcio hektarowe ceryfikowane gospodarstwo ekologiczne usytuowane jest w wyszukanym miejscu, które można określić jako perłę Mazur, spokojnej i malowniczej, z dala od miasta, w sercu mazurskiej przyrody. Duża ilość jezior, stawów, bujna roślinność i niewielka ilość mieszkańców przyciąga różnorodne ptactwo i dziką zwierzynę.


+48 604 161 670
siedliskoblanki@onet.pl
siedliskoblanki.comSiedlisko Blanki
Blanki 46, Lidzbark Warmiński
Polska   Pokaż na Mapie
Sprawdź cenę
Ocena Całkowita: 9.1

Ocena Gości: 520628
Liczba Opinii: 0Wyposażenie / Udogodnienia: Water Activities, inne.


Apartamenty

Siedlisko Blanki oferując jedynie 4 kameralne przestronne apartamenty z odrębnymi wejściami gwarantuje Państwu intymność, spokój i swobodę.

Każdy z apartamentów jest inny i unikatowy, ma swoją niepowtarzalną atmosferę, elegancki wystrój w postaci starannie dobranych dodatków, mebli oraz kominków, imponującej kolekcji obrazów znanych polskich i zagranicznych malarzy oraz starych perskich dywanów.

Do Państwa dyspozycji oddajemy następujące apartamenty:

Henri Matisse – 50 m2

Amedeo Modigliani – 50 m2

Henri de Toulouse-Lautrec – 100 m2

Pablo Picasso – 150 m2

Istnieje możliwość indywidualnego wynajęcia całego obiektu na wyłączność. Na życzenie korzystać można również z kreatywności prywatnego kucharza, który przygotuje lokalne specjały, opiekunki dla dziecka oraz pokojówki.

Wnętrza domu urządzonego z ujmującą prostotą w stylu francuskiej, wiejskiej posiadłości mają wiele znamion luksusu. Dodatkowym atutem oprócz starannie dobranych dodatków, mebli oraz kominków, jest także imponująca kolekcja obrazów znanych polskich i zagranicznych malarzy oraz starych perskich dywanów.

Zadaszona jadalnia na powietrzu zbudowana została z myślą o miłym spędzeniu czasu nie tylko w letnie wieczory ale również w ciągu dnia, a nawet w dni kiedy pada deszcz. Wygląda jak duża jadalnia z wielkim stołem, grillem z kamiennym blatem, przy którym stojąc i popijając drinka można podziwiać widok na jezioro.Dzieci mają do swojej dyspozycji plac zabaw, a latem mogą korzystać z basenu.W takim malowniczym miejscu wszystkie pory roku są jednakowo piękne i zapewniają wiele atrakcji. Latem natura jest w pełni rozkwitu. Zboża stopniowo dojrzewają nabierając coraz bardziej złocistego koloru. Co tydzień pojawiają się nowe kolory na ogromnych połaciach różnorodnych polnych kwiatów. Niezliczone ilości żab przyciągają bociany, które leniwie spacerują wokół stawu, małe żurawie zamykają popisy szybowania i śpiewu. Jezioro iskrzy się od słońca wyglądając jakby było posypane brylantami.

Jesień przychodzi powoli zmieniając dominującą latem zieleń w ciepłe kolory żółci, pomarańczy i radości. Pejzaż wtedy przypomina wyjątkowy perski dywan, a wieczory urozmaicają odgłosy jeleni.

Zima jest równie wyjątkowa. Śnieg, który szczególnie w okresie Bożego Narodzenia i Nowego Roku pokrywa grubym puchem całą okolicę, połyskuje w słońcu i nabiera odcieni złota, czasami srebra lub błękitu, kusi, by pędzić po nim saniami.

Wiosną natura budzi się do życia. Słychać śpiew przylatujących ptaków tworzących na niebie ogromne klucze. Cały ten klimat, spokojnej, ekologicznej i niezmiennej od dziesiątków lat okolicy, gdzie nie ma hałaśliwych turystów jest absolutnie wyjątkowy.

Siedlisko Blanki to kwintesencja natury, cisza, intymność i wspaniała kuchnia. To miejsce które na długo pozostanie w Państwa pamięci.Lokalizacja: