Magiczna Gruzja

Ocena: 9.5/10
  

Wycieczka do manganowego eldorado Chiatury!
W 1905 r. wydobycie manganu w Chiaturze wynosiło ok. 60% globalnego zapotrzebowania. Sam zakład nabrał szczególnego znaczenia zwłaszcza po rewolucji październikowej z 1917 r., ale jeszcze przed wybuchem I wojny światowej Gruzja zajmowała dzięki niemu pierwsze miejsce na świecie w wydobyciu i eksporcie manganu.

Poznaj burzliwą historię tego miejsca - zasmakuj urban exploring, zobacz kolejki budowane w latach 50 ubiegłego wieku dowożące górników do złóż. Poczuj postapokaliptyczny i steampunkowy klimat starych urządzeń, kolejek, z których część pozostaje w ciągłej eksploatacji. Miejsce to bywa czasami nazywane Gruzińskim Czarnobylem. Cena obejmuje jednodniową wycieczkę z Tiblisi do Chiatury dla 1 osoby.

+371 25 340 258
info@friendly.ge
www.friendly.ge
KLIKNIJ TUTAJ I ZAREZERWUJ

Wycieczka do manganowego eldorado Chiatury!
Tsotne Dadiani, 07 Tbilisi, 1001, Georgia
Cena:   95 USD
Ocena Całkowita: 9.5/10

Liczba opinii: < 10
Pozytywnych: 100%
Magiczna Gruzja

Plan wycieczki:
⁜ Wczesnym porankiem Twój przewodnik odbiera Ciebie z wybranego miejsca w Tbilisi. Stąd pojedziesz do filaru Katskhi. Oszałamiający i tajemniczy, ten 40-metrowy naturalny monolit z wapienia góruje nad wąwozem rzeki Karshuna. Na szczycie filaru znajduje się klasztor i zrekonstruowany kościół z VIII wieku zbudowany najprawdopodobniej przez Stylite. Miejsce to ma tylko jednego mieszkańca mnicha Maxime, który od ponad 25 lat mieszka w klasztorze w samotności i ciszy.

⁜ Następnie udasz się do Chiatury, miasta przemysłowego założonego pod koniec XIX wieku. W sowieckiej Gruzji miasto było ośrodkiem wydobycia manganu. Współczesna Chiatura przyciąga odwiedzających, którzy interesują się pozostałościami i pozostałościami po sowieckim czasie. Aby poczuć prawdziwą przeszłość, możesz przejechać się kolejką linową z czasów komunizmu, nadal używaną przez mieszkańców jako środek transportu. Ten system transportowy posiada kilkanaście czynnych linii kolei linowych dla pasażerów oraz dwie linie towarowe do przewozu manganu. Łączna długość kolei linowej przekracza 6000 metrów.

⁜ Położona między stromymi dolinami i głębokimi wąwozami Chiatura pozostawi niezapomniane wrażenie na każdym, kto odwiedzi to gruzińskie miejsce na uboczu. Pod koniec dnia zostaniesz odwieziony z powrotem do Tbilisi.

⁜ Wycieczka trwa ok. 10-12 godzin, nie wymaga specjalnej kondycji. Wybrany przewodnik mówi świetnie po angielsku, niemiecku, francusku, hiszpańsku, rosyjsku.

W cenie: odbiór i dowóz do hotelu (dostępny z Tbilisi, Mcchety, Kutaisi - możliwy jest odbiór w jednym miejscu i pozostawienie w innym).
We własnym zakresie: obiad i napiwki.

Należy pamiętać, że niektóre linie są zamknięte lub w naprawie i odwiedzenie ich może nie być możliwe.

Zapraszamy :-)

Lokalizacja:
Nazwa obiektu:
Adres obiektu:
Wycieczka do manganowego eldorado Chiatury!
Tsotne Dadiani, 07 Tbilisi, 1001, Georgia