Zwiedzamy Turcję

Ocena: 8.5/10
  

Wycieczka do Efezu z Istambułu samolotem
Odwiedź starożytne miasto Efez z jedną z najlepiej ocenianych agencji w Turcji. Doświadcz jednego z głównych celów podróży w Turcji. Ta codzienna wycieczka do Efezu zaczyna się od lotu z Istambułu do Efezu (Izmir), aby odwiedzić Świątynię Artemidy, Bibliotekę Celsusa, starożytne miasto Efez z ruinami i Dom Marii Dziewicy. Wycieczka kończy się lotem powrotnym do Istambułu i transferem do hotelu.

+90 212 458 08 11
info@traveltips.com.tr
www.traveltips.com.tr
KLIKNIJ TUTAJ I ZAREZERWUJ

Wycieczka do Efezu z Istambułu samolotem
Binbirdirek Mah. Klodfarer Cad. No:3/D Sultanahmet Fatih Istanbul, TR
Cena:   323 EUR
Ocena Całkowita: 8.5/10

Liczba opinii: < 10
Pozytywnych: 100%
Zwiedzamy TurcjęPlan podróży

Zatrzymaj się przy: Meryemana (Dom Dziewicy Maryi)
Wcześnie rano zostaniesz przewieziony z hotelu na terminal lotniczy do Izmiru. Po przylocie do Izmiru, przywitamy Cię i przeniesiemy do biura na całodniową wycieczkę po Efezie. Odwiedzisz House of Virgin Mary, jest to miejsce, gdzie według wierzeń wielu ludzi Maryi, matki Jezusa, spędził ostatnie lata swojego życia.
Czas trwania: 1 godzina Bilet wstępu wliczonyZatrzymaj się przy: Świątynia Artemidy
Świątynia Artemidy została zbudowana na świętym terenie dla greckiej bogini Artemidy. Artemida była bliźniaczką Apolla i córką Zeusa i Leto. Symbolizowała obfitość, polowanie i wszystko, co dzikie. Mieszkańcy znajdowali w świątyni schronienie, bezpieczeństwo i komfort. W oparciu o ostatnie odkrycia archeologów, dowody wskazują, że powódź zniszczyła oryginalną świątynię Artemidy.
Czas trwania: 1 godzina Bilet wstępu wliczony w cenę

Zatrzymaj się przy: Meczet İsa Bey
Meczet Isa Bey jest jednym z najlepszych i najważniejszych przykładów, który odzwierciedla koniec okresu imperium Seldżuków pod koniec 14 roku n.e. Ponadto, meczet ten nosi ślady meczetu Umajjadów w Damaszku, który jest jednym z islamskich centrów dla naukowców i uczonych. Marmur i płytki tutaj zrobić prawie harmonijne visiual uczty tych, którzy chcą odwiedzić.
Czas trwania: 1 godzina Wstęp Bilet wolny

Zatrzymaj się na: Bibliotheque de Celsus
Biblioteka Celsusa jest jedną z najpiękniejszych budowli w Efezie. Biblioteka Celsusa została zbudowana w 117 roku n.e. Biblioteka Celsusa była monumentalnym grobowcem dla Gaiusa Juliusa Celsusa Polemaeanusa, namiestnika prowincji Azji; od jego syna Galiusa Juliusa Aquili. Grób Celsusa znajdował się pod parterem, naprzeciwko wejścia, a nad nim stał posąg Ateny. Atena była bowiem boginią mądrości.
Czas trwania: 1 godzina Bilet wstępu wliczony

Zatrzymaj się na: Starożytne miasto Efez
Wizyta w domu publicznym Trajana i Teatrze Wielkim.
Czas trwania: 1 godzina Bilet wstępu wliczonyPrzystanek przy: Odeion
Odeion w starożytnym Efezie został sfinansowany przez bogatego obywatela o imieniu Vedius Antonius. Ma on półokrągły kształt, podobnie jak mały teatr. Posiadał gradienty podzielone na diazomy, a dwa korytarze po każdej stronie pozwalały ludziom dostać się na wyższe miejsca. Znajdowała się tam również orkiestra i podium.
Czas trwania: 1 godzina Bilet wstępu wliczony

Zatrzymaj się na: Domy Tarasowe w Efezie
Domy Tarasowe w Efezie składają się z luksusowych domów mieszkalnych, położonych obok ulicy Curetes i naprzeciwko Świątyni Hadriana. Trzy tarasy zostały założone około 200 r. p.n.e. na zboczu drugiego z Domów Tarasowych, przy użyciu masywnych kamiennych murów. Na najbardziej wysuniętym na północ tarasie zbudowano już w I wieku BS reprezentacyjny dom mieszkalny, na pozostałych zaś rozwinęła się dzielnica rzemieślnicza. W trakcie wznoszenia rzymskich jednostek mieszkalnych, hellenistyczne konstrukcje zostały zburzone i zniwelowane. Proszę pamiętać, że ta wizyta jest opcjonalna.
Czas trwania: 30 minut Bilet wstępu nie jest wliczonyW cenie zawarte są:
• Bilet lotniczy krajowy: Istambuł - Izmir
• Bilet lotniczy krajowy: Izmir - Istambuł
• Lunch
• Transport
• Opłaty za wstępy
• Lokalny przewodnik-ekspert licencjonowany przez Ministerstwo Turystyki
• Wszystkie opłaty i podatki

Płatne we własnym zakresie:
• Napoje
• Opcjonalne wejście do Efezu Domy na Tarasach

Miejsce odjazdu
• Odbiór jest możliwy z każdego miejsca zakwaterowania w centrum Istambułu, w tym z hoteli, apartamentów, hosteli, jak również z Portu Galata (Karakoy).

Porty
• Karakoy Port Galata

Godzina odjazdu 4:30
Lokalizacja:
Nazwa obiektu:
Adres obiektu:
Wycieczka do Efezu z Istambułu samolotem
Binbirdirek Mah. Klodfarer Cad. No:3/D Sultanahmet Fatih Istanbul, TR