Podniebne królestwo Nepalu

Ocena: 9/10
  

Kailash Mansarovar Yatra
Wyrusz do podniebnego królestwa Himalajów. Dotrzyj wiosną lub jesienią do stolicy Nepalu Katmandu, a stamtąd udaj się w transcendentalną wyprawę do Kailash Mansarovar Yatra.

☶ Proponujemy Ci 8 dniową, świetnie zorganizowaną wyprawę z przelotami helikopterami pomiędzy poszczególnymi punktami wyprawy. Oferujemy luksusowe zakwaterowanie, maksymalnie 10 osobowe grupy.

☷ Z uwagi na rodzaj transportu, wystarczy umiarkowana sprawność i kondycja.

+977 9801089845
booking@airdynastyheli.com
airdynastyheli.com
KLIKNIJ TUTAJ I ZAREZERWUJ

Kailash Mansarovar Yatra
Air Dynasty Heli Services, Sinamangal, 10112 Kathmandu, Nepal
Cena:   3937 USD
Ocena Całkowita: 9/10

Liczba opinii: < 10
Pozytywnych: 100%
Podniebne królestwo Nepalu

Góra Kailash o wysokości 6740 m położona jest w północnym łańcuchu Himalajów, na terenie Tybetu. Majestatyczny szczyt posiada zbocza nazywane czterema twarzami, symbolizującymi cztery strony świata. Kailash jest duchowym centrum czterech wschodnich religii: Buddyzmu tybetańskiego, Hinduizmu, indyjskiego Dżinizmu oraz przedbuddyjskiej religii animistycznej – Bonpo.

☸ Wśród Tybetańczyków Kailash znany jest jako Śnieżny Klejnot (Kang Rinpoche) i uważana jest za pępek świata. Tradycyjne przekazy mówią, że ze środka góry wypływa strumień uchodzący do pobliskiego jeziora, gdzie początek mają cztery rzeki wypływające w czterech kierunkach świata - Paszcza Lwa w kierunku północnym, Usta Konia na wschód, Usta Pawia na południe oraz Usta Słonia na zachód. U podnóża góry swoje źródła mają cztery wielkie rzeki – Indus, Yarlung Tsangpo (Brahmaputra), Karnali i Sutlej.

☸ Hinduiści wierzą, że Góra Kailash jest emanacją góry Meru. Jest to duchowe centrum wszechświata opisywane jako Axis Mundi. Wysoka na 84 000 mil „kolumna świata” wokół której wszystko się kręci, zakorzeniona jest w najgłębszych otchłaniach piekieł, a jej wierzchołek całuje sklepienie niebios. Szczyt góry zamieszkuje czczony przez hinduistów bóg Śiwa ze swoją żoną Parvati.
☸ Tybetańczycy wierzą, że Kailash jest siedzibą Demczoga – tantrycznego bóstwa o groźnej twarzy oraz jego małżonki Dorje Phagmo.
☸ Dla Dżinistów Góra Kailash jest miejscem, w którym oświecenia dostąpił pierwszy dżinijski prorok.
☸ Dla grupy religijnej Bon, jest to miejsce w którym zstąpił na Ziemię założyciel religii Shanrab. Kailash był niegdyś duchowym centrum Zhang Zung, starożytnego Imperium Bon, które w zamierzchłych czasach obejmowało cały zachodni Tybet.

☸ Przez wieki pielgrzymi pokonywali niezmierzone dystanse, stawiając czoła niebezpiecznym przeprawom rzecznym a nierzadko grupom bandytów, aby osiągnąć oświecenie i oczyścić się z grzechów. W tym celu okrążają oni górę w kierunku zgodnym ze wskazówkami zegara. Jedynie wyznawcy religii Bon czynią to w kierunku odwrotnym. Wyrusz z nami w pełną atrakcji i przeżyć pielgrzymkę!

Dzień 01: Transfer na lotnisko w Katmandu i przelot do Nepalgunj – nocleg w Nepalgunj

Popołudnie – Przejazd na lotnisko na lot Nepalgunj samolotem krajowym. Przejazd do hotelu w Nepalgunj LUB przejazd do Surkhet (2 godz.) i zatrzymanie się w Surkhet.
Posiłek: Kolacja w Nepalgunj
Hotel: Hotel Batika lub podobny?Dzień 02: przelot Nepalgunj – Simikot (2900m) i Heli do Hilsy (3700m) i przejazd do Taklakot (3900m) – nocleg w Taklakot

Wczesnym rankiem – Lot Nepalgunj do Simikot (1 godz.). Kilkugodzinny odpoczynek w Simikot.
Rano – Weź helikopter do Hilsy (20 min – limit wagi 12 kg) i poczekaj, aż inni członkowie przybędą do Hilsy (ponieważ jest to wiza grupowa i wszyscy muszą wjechać po stronie Tybetu w jednej grupie)
Popołudnie – Z Hilsy przejazd do granicy Purang do Taklakot i pobyt w hotelu. Zatrzymamy się na noc w Simikot lub Taklakot w zależności od pogody i innych sytuacji. (Po drodze musimy przejść do 3 punktów kontrolnych, gdzie sprawdzanie może zająć do 1 godziny w każdym poście)
Posiłek: Śniadanie w Nepalgunj / Simikot, Lunch w Hilsie, Kolacja w Taklakot
Hotel: New Purang, Riverside, Hotel Himalaya lub podobny

Dzień 03: W Taklakot (3900m) – Dzień odpoczynku – Nocleg w Taklakot

Cały dzień – Cały dzień wolny na aklimatyzację.
Posiłek: śniadanie, obiad, kolacja
Hotel: New Purang, Riverside, Hotel Himalaya lub podobny.Dzień 04: Przejazd do jeziora Manasarovar (4550 m) – nocleg w Manasarovar

Po śniadaniu – przejazd w kierunku jeziora Mansarovar (95 km). Po drodze będziesz musiał minąć pierwszy punkt kontrolny. Następnie po przejechaniu 70 km od Taklakot dojedziemy do Rakshas Tal. Po prawej stronie Rakshas Tal zobaczysz Gurla Mandhata Parvat i pierwszy widok na górę Kailash i jezioro Mansarovar. Przejazd z Rakshas Tal do jeziora Manasarovar (25 km).
Start Parikrama nad jeziorem Manasarovar (90 km – 3 godz. prywatnym autokarem). Wykonaj pudżę.
Posiłek: śniadanie, obiad, kolacja
Hotel: Dom z błota nad jeziorem Mansarovar.


Dzień 05: 1 dzień Parikrama – Przejazd do Darchen (4650m) & Yama Dwar & Trek to Dirapuk (4880m) – Nocleg w Dirapuk

Po śniadaniu – przejazd do Darchen (35 km – 1 godz.) i Yam Dwar (8 km) – punkt wyjścia dla Kory. Wędrujemy do Dirapuk przez 14 km. Odwiedzicie północną ścianę Mt. Kailash i dotykając stóp Mt. Kailash (Charan Sparsha). Podróżni, którzy nie chcą wędrować po (Parikrama) Mt. Kailash może wrócić do Darchen i czekać na przybycie reszty grupy z Parikramy.
Posiłek: śniadanie w Mansarovar, lunch i kolacja po drodze podczas Parikrama
Hotel: Błotny dom po drodze podczas Parikrama lub pobyt w akademiku dzielący pensjonat w Darchen UWAGA: Jeśli nie robisz Parikramy, nadal będziesz czekał w Darchen (4650m)Dzień 06: 2. dzień Parikrama – On To Zuthulpuk (4670m) Przez Trek To Dolma La Pass (5700m) – Nocleg w Zuthulpuk

Po śniadaniu – trekking z Dirapuk na przełęcz Dolma La (8 km). Około 3 km przed przełęczą Dolma La znajduje się strome wzgórze i dość trudne do przejścia. Również zejście z przełęczy Dolma La jest takie samo do 3 km. Podczas schodzenia po prawej stronie widać Gaurikund. Po około 2-3 godzinach marszu dotrzemy do Phedi. Po odpoczynku rozpoczniemy trekking do Zuthulpuk (12 km trekkingu przez 6 godzin).
Posiłek: śniadanie, obiad, kolacja
Hotel: Zatrzymaj się w Błotnym Domu (Zutulpuk)
UWAGA: Jeśli nie robisz Parikramy, nadal będziesz czekał w DarchenDzień 07: 3 dzień Parikrama – Trek To Darchen – Przejazd do Hilsy przez Taklakot – Nocleg w Hilsie / Simikot:

Po śniadaniu – po krótkim, łatwym trekkingu (8 km – 3 godz.) docieramy do naszego punktu odbioru autobusu. Następnie jedź do Darchen (3 km) i połącz się z innymi członkami, którzy czekali. Stamtąd przejazd do Hilsy (także helikopterem do Simikot w zależności od sytuacji)
Posiłek: śniadanie, obiad, kolacja
Hotel: PensjonatDzień 08: Lot do Nepalgunj i lot z powrotem do Katmandu

Leć do Simikot. Leć z Simikot do Nepalgunj / Surkhet i wróć do Katmandu (lub jedź do Lucknow drogą)
Posiłek: śniadanie w Simikot, obiad w Nepalgunj.


Lokalizacja:
Nazwa obiektu:
Adres obiektu:
Kailash Mansarovar Yatra
Air Dynasty Heli Services, Sinamangal, 10112 Kathmandu, Nepal