Machu Picchu i Sacred Valley w 2 dni

Ocena: 9.5/10
  

Inka Time Tours
Oferta obejmuje 2 dniową wycieczkę do Świętej Doliny Inków i Machu Picchu, Moray , Ollantaytambo i Kopalni Soli (Maras). Po ekscytującym pierwszym dniu udasz się na odpoczynek u podnóża gór w Aguas Calientes (miasto Machu Picchu).

Drugiego dnia wychodzimy bardzo wcześnie rano, aby być w mieście Inków z pierwszymi przybywającymi grupami.

Opcjonalnie jest również możliwość wspiąć się na górę Waynapicchu, przejść się po części Szlaku Inków "IntiPunku" lub udać się na most Inków.

+51 971 245 714
inkatimetours@gmail.com
inkatimetours.com
REZERWACJA CZASOWO WYŁACZONA

Inka Time Tours
Calle Triunfo 388, Cusco
Cena całkowita:   450 USD
Ocena Całkowita: 9.5/10

Liczba opinii: < 10
Pozytywnych: 100%
Machu Picchu i Sacred Valley w 2 dni

Dzień 1: Święta Dolina – Aguas Calientes (Machupicchu).

Pierwszego dnia o 7.00 odbierzemy Cię z hotelu i od razu wyruszamy, aby odwiedzić Świętą Dolinę Inków. Po Machu Picchu jest to kolejne najważniejsze miejsce do odwiedzenia - widoki, ludzie, lokalne targi i niesamowite miejsca Inków sprawiają, że ta wycieczka jest niezapomnianym przeżyciem. Odwiedzisz również Chinchero, kolonialną wioskę, w której znajduje się ładny kościół z malowidłami ściennymi i pozostałościami Inków.

Następnie podziwiając piękne krajobrazy, pojedziemy do Moray - to miejsce było swego rodzaju szklarniami dla Inków - tutaj aklimatyzowali produkty, aby następnie zabrać je w inne regiony. Następnie zabierzemy Cię do Kopalni Soli ( Salineras). W tym magicznym miejscu znajduje sie więcej niż 4000 naturalnych fontann soli, które są nadal używane przez miejscową ludność.

Natępnie będziemy kontynuować naszą podróż do Urubamba, gdzie będziesz miał/a trochę wolnego czasu dla siebie na obiad czy pozwiedzanie miasteczka. Następnie udamy się nad rzekę Wilcamayu ( Sacred River) pojedziemy do Ollantaytambo, gdzie znajduje się jedno z niewielu miejsc w Cusco i Peru, gdzie ludzie nadal mieszkają na konstukjach Inka - prawie wszystkie ich ulice mają kanały wodne; miejsce kultu znajduje się na szczycie, gdzie stoi świątynia słońca.

Około godziny 15:00, po krótkim czasie wolnym na zwiedzenie miasteczka, udamy się na stację kolejową Ollantaytambo, która znajduje się w odległości mniej więcej 7 minut spacerem od centrum Ollantaytambo. Natępnie udamy się pociągiem do Augas Calientes ( miasto Machupicchu – 1.5h). Po przyjeździe na stację, personel hotelu będzie czekał na Ciebie z nazwą zakwaterowania oraz Twoim nazwiskiem. Po przybyciu do hotelu spotkasz się jeszcze z przewodnikiem po Machu Picchu, aby porozmawiać o planie na następny dzień.

Dzień 2: Machupicchu – Cusco.

W drugim dniu naszej wycieczki odwiedzimy Sacred Valley (Święta Dolina) oraz Machu Picchu. Z samego rana (godzinę umówisz z przewodnikiem) wyruszysz do Machu Picchu - podróż autobusem trwa około 25 minut, a przewodnik będzie na ciebie czekał na stanowisku przyjazdu autobósów. Następnie rozpoczniesz wycieczkę z przewodnikiem, który opowie ci wszytsko o Machu i Sacred Vallej. Potem będziesz miał czas wolny (park jest otwarty do godziny 17:00) i w tym wolnym czasie będziesz miał możliwość aby odwiedzić Machu Picchu na własną rękę i jeśli chcesz wspiąć się na górę Waynapicchu lub górę Machupicchu (opcjonalnie wędrówki 2 lub 3 i 1/2 godziny).

Następnie musimy już zjechać autobusem do miasteczka Aguas Calientes gdzie będziesz miał czas na obiad, a następnie musisz udać się na stację ponieważ pociąg odjeżdża o 19:00 (sa również inne godziny odjazdu, za dodatkową opłatą), musisz być na stacji kolejowej pół godziny przed odjazem pociągu, który zabierz Cię do Ollantaytambo (około 1.5h), a tam odbierzemy Cię już my, aby zabrać Cię z powrotem autobusem do Cusco (rónież około 1.5h). W Cusco będziesz spowrotem mniej okolo godziny 22:30.

Lokalizacja:
Nazwa obiektu:
Adres obiektu:
Inka Time Tours
Calle Triunfo 388, Cusco