Czterodniowe safari z Zanzibaru

Ocena: 9.9/10
  

Shadows Of Africa
Wykorzystaj swój czas na Zanzibarze i wybierz się z nami na safari 4-dniowe safari na i odwiedź najpopularniejsze parki narodowe Tanzanii, Serengeti i Ngorongoro. Zobaczysz również Park Narodowy Tarangire i Lake Manyara, które szczycą się pieknymi krajobrazami

Zorganizujemy za Ciebie wszytsko - odbierzemy Ciebie z hotelu oraz odwieziemy spowrotem po 4-ro dniowym safari.

Zwiedzisz wszytskie cztery głowne parki narodowe: Tarangire, Lake Manyara, Serengeti i Obszaru Chronionego Ngorongoro. Przez cztery dni pokażemy Ci wszytsko to, co Afryka ma do zaoferowania.

+255 768 133 331
info@shadowsofafrica.com
shadowsofafrica.com
REZERWACJA CZASOWO WYŁACZONA

Shadows Of Africa
Mateves, Arusha, Tanzania
Cena całkowita:   550 USD
Ocena Całkowita: 9.9/10

Liczba opinii: < 10
Pozytywnych: 100%
Czterodniowe safari z Zanzibaru

Plan Twojej podróży:

DZIEŃ 1 - ZANZIBAR - ARUSHA - TARANGIRE
DZIEŃ 2 - TARANGIRE - PARK NARODOWY SERENGETI
DZIEŃ 3 - SERENGETI - NGORONGORO
DZIEŃ 4 - NGORONGORO - PARK NARODOWY JEZIORA MANYARA

DZIEŃ 1 - ZANZIBAR - ARUSHA - TARANGIRE NP

Lot Zanzibar – Lotnisko Arusha 11:30 - 12:30. Przejazd do Parku Narodowego Tarangire.Odbierzemy Cie z Twojego hotelu na Zanzibarze i przewieziony na lotnisko Zanzibar na lot do Arushy. Po przybyciu do stolicy safari Tanzanii zostaniesz powitany przez kierowcę Shadows of Africa i zabrany do Parku Narodowego Tarangire. Park ten uważany jest za najbardziej niedoceniany park w Tanzanii - to przepiękne krajobrazy baobabów, stad słoni (największe w Tanzanii), pawianów, bawołów, lwów, impali, żyraf, zebr i innych. Po popołudniowej przejażdżce i lunchu na świerzym powietrzu, zabierzemy Cię do hotelu na nocleg.

DZIEŃ 2 - TARANGIRE - PARK NARODOWY SERENGETI

Po wczesnym śniadaniu, przed nami długi dzień przygód! Dzień rozpoczynamy od jazdy malowniczymi okolicamy w kierunku Serengeti. Po drodze miniemy spowite mgłą lasy deszczowe Obszaru Chronionego Ngorongoro, gdzie możesz zobaczyć np. bawoły, pawiany, słonie oraz lamparty.Naszym pierwszym przystankiem tego dnia będzie Wąwóz Oldupai, nazywany kolebką ludzkości. Zobaczysz tutaj jedne z najstarszych dowodów skamielin w "świata ludzi", odwiedzisz Muzeum Wąwozu Oldupai, oraz będziesz podziwiać oszałamiające widoki tego surowego kraju.

Następnie udamy się do jednej ze słynnych wiosek Masajów, gdzie będziesz mógł na własne oczy zobaczyć tradycyjny taniec Masajów oraz odwiedzić autentyczną wioskę Masajów. Będziesz miał również możliwość kupić oryginalne masajskie pamieątki, na lokalnym markecie. Następnie udamy się na obiad w Narodowym Parku Serengeti, po którym bedziemy eksplorować Park Serengeti. Następnie udamy się na kolację oraz nocleg w sercu Parku Serengeti.

DZIEŃ 3 - SERENGETI - NGORONGORO

Zaraz po śniadaniu wyruszamy w drogę, by jak najszybciej dotrzeć do Parku Narodowego krateru Ngorongoro. Kiedy po raz pierwszy staniesz na punkcie widokowym, zrozumiesz doskonale dlaczego to miejsce przyciaga setki tysiący turystów rocznie.

Obszar chroniony Ngorongoro, jest domem dla ponad 120 gatunków ssaków, w tym tak zwanej "Wielkiej Piątki", jest jednym z najbardziej pożadanych miejsc na safari na świecie. W szcególności jest to dobre miejsce, aby zobaczyć zagrożone czarne nosorożce, często jedzące posiłek na trawiastych równinach. Można tutaj także zobaczyć niezliczoną liczbę hipopotamów taplających się w chłodnej wodzie.Z komfortowego samochodu z odkrytym dachem, będziesz mógł obserwować oraz fotografować niektóre z najbardziej rozpoznawalnych zwięrząt Afryki. Krater jest domem dla dużej liczby drapieżników, w tym lwów, lampartów, gepardów, szakali, hien, a także dużej populacji gnu, zebr, antylop, bawołów i innych gatunkó. Jest to naprawdę jedno z najpiękniejszych miejsc na safari w Afryce.

Po pełnym emocji dniu, zjesz piknikowy lunch przy słynnym basenie hipopotamów, a następnie udasz się na kolację oraz nocleg do hotelu.

DZIEŃ 4 - NGORONGORO - LAKE MANYARA NATIONAL PARK

Po śniadaniu wyruszymy z hotelu do Parku Narodowego Lake Manyara. Park jest prawdziwym rajem dla fotografów. Możesz spodziewać się, że zobaczysz wszystkie najbardziej znane zwierzęta Afryki, a szczególną ucztą będą lwy wspinające się po drzewach. Te dumne drapieżniki wylegują się na drzewach akacji i wręcz proszą się o fotografowanie.Miłośnicy obserwowania ptaków przekonają się, że jezioro Manyara to absolutna rewelacje, z ogromną różnorodnością ptaków. Możesz spodziewać się dużych stad flamingów, a także ptakaów drapieżnych.

Po obiedzie opuśczamy park, by złapać samolot na Zanzibar.
Lot Arusha - Zanzibar 16:35 – 17:35.

Lokalizacja:
Nazwa obiektu:
Adres obiektu:
Shadows Of Africa
Mateves, Arusha, Tanzania