Kapadocja - perła Turcji

Ocena: 8.5/10
  

Kapadocja ze Stambułu - 2 dniowa wycieczka
Ze swoimi niezwykłymi wzgórzami o kształcie plastra miodu i podziemnymi miastami, niewielu odwiedzających Turcję nie przepuści okazji, aby odwiedzić Kapadocję. W czasie tej dwudniowej wycieczki zorganizujemy dla Ciebie przeloty krajowe i zakwaterowanie, a Twój przewodnik będzie Cię prowadził. Nawet jeśli masz tylko dwa dni, ta wycieczka pozwoli ci zobaczyć wszystko.

+90 539 575 67 94
info@tours4turkey.com
www.tours4turkey.com
KLIKNIJ TUTAJ I ZAREZERWUJ

Kapadocja ze Stambułu - 2 dniowa wycieczka
Sümer, Turkey Tours - Tours4Turkey Travel, Merkezefendi/Denizli, Turcja
Cena:   357 EUR
Ocena Całkowita: 8.5/10

Liczba opinii: < 10
Pozytywnych: 100%
Kapadocja - perła Turcji

Unikaj godzin spędzonych na rezerwowaniu podróży i zakwaterowania: ta wycieczka sprawia, że rezerwacja wycieczki do Kapadocji jest łatwa. Zobacz najpiękniejsze miejsca w Kapadocji, w tym bajkowe kominy Pasabag. Zobacz maleńkie kapliczki wycięte w miękkim kamieniu w wpisanym na listę światowego dziedzictwa UNESCO skansenie Goreme. Nie daj się powstrzymać innym podróżnikom podczas tej szybkiej prywatnej wycieczki.Dzień 1 Stambuł do Kapadocji

Odbiór z hotelu w Istambule około 5.00 rano i transfer na lotnisko Ataturk w Istambule. Przelot z Istambułu na lotnisko Kayseri. Po przylocie zostaniesz odebrany z lotniska w Kayseri i przetransportowany do Kapadocji, gdzie spotkasz się z przewodnikiem i grupą i wyruszysz na całodniową wycieczkę z przewodnikiem po Północnej Kapadocji (Red) Tour. Dzień rozpoczniemy od wizyty w wpisanym na listę światowego dziedzictwa UNESCO skansenie Goreme z maleńkimi kościółkami wyciętymi w skałach i ozdobionymi pięknymi freskami. Następnie wizyta w małej wiosce Cavusin, gdzie można zwiedzić skalny kościół Jana Chrzciciela.

Dalej jedziemy do Pasabag, znanej również jako Dolina Mnichów, gdzie znajdują się jedne z najlepiej uformowanych kominów bajkowych w okolicy. Przed zatrzymaniem się na lunch, odwiedzimy Dolinę Devrent, znaną również jako "Dolina Wyobraźni". Tutaj, formacje skalne są szczególnie niezwykłe. Po sytym obiedzie w lokalnej restauracji, odwiedzimy lokalny warsztat garncarski, gdzie odbędzie się pokaz i poznamy tajniki tego przemysłu, który od wieków kwitnie w tym regionie dzięki bogatym zasobom gliny. Kolejne przystanki to Zelve Valley i Pigeon Valley. Dzień zakończymy wizytą w zamku Uchisar, skąd roztacza się wspaniały widok na Kapadocję. Na koniec wycieczki przejazd z powrotem do hotelu w jaskini i zakwaterowanie.


Dzień 2 Kapadocja - Istambuł

Dzień rozpoczniemy od wizyty w Esentepe, popularnym miejscu, z którego można podziwiać panoramę Göreme, jego bajkowe kominy i unikalne formacje skalne. Następnie przejedziemy do Podziemnego Miasta Derinkuyu, jednego z wielu podziemnych miast Kapadocji. Podczas zwiedzania przewodnik opowie Ci historie z życia pierwszych chrześcijan, którzy zbudowali to miasto jako miejsce do ukrycia się. Będziesz pod wrażeniem obiektów, które obejmują stajnie, piwnice, kaplice i winiarnie. Kontynuuj podróż do doliny Ihlara, gdzie będziesz miał możliwość wędrowania po odcinku doliny, który zawiera wiele maleńkich kościołów wyciętych w skałach, po drodze. Lunch w urokliwej wiosce Belisirma, gdzie będzie można się zrelaksować i cieszyć pięknym otoczeniem. Po lunchu odwiedzimy klasztor Selime, największą wykutą w skale katedrę w Kapadocji. Po zwiedzaniu, zostaniesz przewieziony na lotnisko w Kayseri, gdzie odbędzie się lot powrotny do Istambułu. Po przylocie zostaniecie Państwo przyjęci i przewiezieni do hotelu w Stambule.


W cenie zawarte są: 1 noc zakwaterowania w hotelu w jaskini, Śniadanie, 2 obiady w formie bufetu, Kierowca /Licencjonowany przewodnik anglojęzyczny, Odbiór z hotelu lub transfer z lotniska w obie strony w Stambule i Kapadocji, Transport klimatyzowanym minivanem. We własnym zakresie są napoje, napiwki i pamiątki. Rozpoczęcie wycieczki o 6:00 rano.


Lokalizacja:
Nazwa obiektu:
Adres obiektu:
Kapadocja ze Stambułu - 2 dniowa wycieczka
Sümer, Turkey Tours - Tours4Turkey Travel, Merkezefendi/Denizli, Turcja