Stambuł, Troja, Pergamon, Efez, Afrodyzja, Pamukkale – Hierapolis, Kapadocja

Ocena: 9/10
  

Najciekawsze miejsca Turcji w 10 dni
Wycieczka Best of Turkey to 10 dni i 9 nocy w małej grupie (maks. 12 osób) lub indywidualnie. Trasa obejmuje najważniejsze atrakcje turystyczne Turcji, w tym 7 obiektów umieszczonych na liście światowego dziedzictwa UNESCO..

Opiekę podczas podróży zapewni licencjonowany profesjonalny turecki przewodnik władający biegle co najmniej językiem angielskim. Będzie to świetna okazji do poznania kultury tureckiej, narodów tam mieszkających i bogatej historii odwiedzanych miejsc.

+90 535 333 33 81
info@mywayturkey.com
www.mywayturkey.com
KLIKNIJ TUTAJ I ZAREZERWUJ

Najciekawsze miejsca Turcji w 10 dni
Hoca Paşa Mahallesi, Hocapasa Mah Istasyon Arkasi Sok Serdar Han No:21/1 Sirkeci Fatih, 34112 Fatih
Cena:   1640 EUR
Ocena Całkowita: 9/10

Liczba opinii: < 10
Pozytywnych: 100%
Stambuł, Troja, Pergamon, Efez, Afrodyzja, Pamukkale – Hierapolis, Kapadocja

⁂ Plan podróży:⁂
※ 1 Dzień - Stambuł

Przyjazd do Stambułu i transfer do hotelu. W zależności od godziny przyjazdu odwiedź Meczet Sulejmana Wspaniałego i ciesz się widokiem na Złoty Róg z ogrodu meczetu. Odległość do pokonania ok: 40 km.

Nocleg Hotel Hilton Sirkeci lub podobny w Stambule※ 2 Dzień - Stambuł

Dziś zwiedzimy Pałac Topkapi, po raz pierwszy zbudowany przez Mehmeta Zdobywcę w 1453 roku i dom sułtanów do XIX wieku. Następnie odwiedź św. Zofię, zbudowaną przez rzymskiego cesarza Justyniana i ukończoną w 537 r. Przez ponad 10 wieków był to największy chrześcijański kościół na świecie. Następnie odwiedź Błękitny Meczet, który został zamówiony przez sułtana Ahmeta w 1603 roku i został zbudowany z celowym zamiarem rywalizacji ze św. Zofią.

Nocleg Hotel Double Tree by Hilton Sirkeci lub podobny w Stambule
Czas podróży: 09:00-17:30
Posiłek: śniadanie

※ 3 Dzień - Gallipoli – Dardanele – Canakkale

Najważniejsze i odwiedzane miejsca dnia: Gallipoli, w tym pomnik ANZAC z I wojny światowej, cmentarz Chunuk Bair i Lone Pine, przejście przez Dardanele i krótka wizyta w mieście Canakkale. Odległość do pokonani oka: 320 km.

Nocleg 4-gwiazdkowym Hotel Akol lub podobny w Canakkale.
Czas podróży: 09:00-18:00
Wyżywienie: śniadanie, obiad i kolacja.

※ 4 Dzień - Troja - Pergamon - Kusadasi

Dziś rano zwiedzimy legendarne miasto Troja i będziemy mieli okazję zobaczyć replikę konia trojańskiego. W tym samym miejscu zobaczymy dziewięć różnych osad miejskich starożytnej Troi, z których każda jest zbudowana na drugiej. Następnie pojedziemy do Pergamonu, aby zobaczyć Asklepion, który był prawdopodobnie najsłynniejszym na świecie starożytnym centrum medycznym. Pojedziemy do Kusadasi i zakwaterujemy się w naszym hotelu na dwie noce. Odległość do pokonania ok: 390 km.

Nocleg Hotel 4-gwiazdkowy Marina lub podobny w Kusadasi
Czas podróży 09:00-18:00
Wyżywienie: śniadanie, obiad i kolacja.※ 5 Dzień - Efez – Selcuk – Kusadasi

Dziś pojedziemy do niesamowitego miasta Efez i zobaczymy jego wspaniały Teatr Grecki, w którym do dziś wystawiane są przedstawienia. Wśród wielu rzeczy, które zobaczymy, zobaczymy Marmurową Drogę, Bibliotekę Celsusa i Świątynię Diany. Odwiedzimy dom, w którym mieszkała Maryja Dziewica swoje ostatnie dni oraz Muzeum Efez w Selcuku. Odwiedzimy również Claros, starożytne sanktuarium, w którym zobaczymy świątynię Apolla. Odległość do pokonania ok: 50 km.

Nocleg Hotel 4-gwiazdkowy Marina lub podobny w Kusadasi
Czas podróży 09:00-18:00
Posiłek: śniadanie, obiad i kolacja.

※ 6 Dzień - Aphrodisias – Laodyceia – Pamukkale

Dziś pojedziemy do Afrodyzji, miasta sztuki i piękna, poświęconego Bogini Afrodycie. Zobaczymy starożytną świątynię, marmurowy teatr oraz ogromny stadion, który jest największym i najlepiej zachowanym na świecie i może pomieścić ponad 30 tyś. widzów. Odwiedzimy również efektowne muzeum Afrodyzji. Odwiedzimy również Laodyceę, jeden z Siedmiu Kościołów Objawienia i dobrze zachowane starożytne miasto zbudowane nad rzeką Lycus. Następnie pojedziemy do Pamukkale, które jest również nazywane „Hierapolis”. To miasto ma niesamowitą starożytną nekropolię Bramę Plutona lub Drzwi do Piekła i jest znane na całym świecie z białego trawertynu wapniowego. Zatrzymamy się w hotelu spa, gdzie będziemy mogli popływać w podgrzewanych basenach wzbogaconej wody mineralnej. Odległość do pokonania ok: 350 km.

Nocleg Hotel 5-gwiazdkowy Hierapark lub podobny w Pamukkale
Czas podróży 09:00-18:00
Posiłek: śniadanie, obiad i kolacja.※ 7 Dzień - Konya – Kapadocja

Dziś rano pojedziemy do Konyi, aby odwiedzić Muzeum Wirujących Derwiszów. Znajdują się tam eksponaty derwiszów, instrumentów, iluminowanych rękopisów i różnych artefaktów etnograficznych. Odwiedzimy również Karatay Madrasa, XIII-wieczną szkołę, obecnie muzeum prezentujące zabytkową ceramikę i zabytki archeologiczne. Mamy nocleg w Kapadocji. Odległość do pokonania ok: 590 km.

Nocleg Hotel 5-gwiazdkowy Dinler Urgup lub podobny w Kapadocji
Czas podróży 09:00-18:00
Posiłek: śniadanie, obiad i kolacja.※ 8 Dzień - Kapadocja

W Kapadocji można podziwiać wyjątkowy krajobraz wulkanicznych formacji skalnych, erodowanych przez wiatr i deszcz. Zwiedzimy niesamowite podziemne kościoły i miasta wykute w skałach przez wczesnych chrześcijan. Zbaczając ze szlaku turystycznego, będziemy mieli wspaniałe spacery, podczas których odwiedzamy małe wioski i odkrywamy nieznane zakątki Kapadocji. Dziś odwiedzimy Magic Valley, aby zobaczyć niesamowite formacje skalne w kolorze czerwonym, a następnie Goreme i Zelve Open Air Museum, które niegdyś było niesamowitym miastem jaskiniowym. Odwiedzimy również dolinę Pasabag z unikalnymi stożkowymi formacjami skalnymi, skalną fortecę Uchisar oraz podziemne miasto Kaymakli. Dla chętnych opcjonalnie lot balonem nad Kapadocją, który jest spektakularnym przeżyciem i jest odpowiedni dla osób w każdym wieku. Odległość do pokonania ok: 40 km.

Nocleg Hotel Cave w Kapadocji.
Czas podróży 09:00-18:00
Posiłek: śniadanie, obiad i kolacja.※ 9 Dzień - Kapadocja – Stambuł

Odwiedź Sinasos (Mustafa Pasha), odkryj starą grecką wioskę z historycznymi greckimi i osmańskimi domami, zobacz kościół Konstantyna Heleny, zobacz ciekawe formacje skalne w Urgup, Ortahisar i Uchisar, odwiedź i zwiedzaj Derinkuyu lub podziemne miasto Kaymakli. Późnym popołudniem przewieziemy Cię na lotnisko w Kapadocji, aby polecieć do Stambułu. Odległość do pokonania ok: 60 km.

Nocleg Hotel Hilton Sirkeci lub podobny w Stambule
Czas podróży 08:00-18:00
Posiłek: śniadanie i obiad.※ 10 Dzień - Stambuł

Po śniadaniu przejazd na lotnisko w Stambule i zakończenie naszej wycieczki.
Posiłek: śniadanie
W cenie wycieczki zapewniamy:
※ Zakwaterowanie - 4- i 5-gwiazdkowe hotele w centrach miast, które zamierzacie odwiedzić.
※ Lot z Kapadocji na lotniska w Stambule
※ Profesjonalny anglojęzyczny przewodnik turystyczny przez cały czas trwania wycieczki będzie Cię wspierał w Twoich potrzebach 24/7.
※ Opłata za wstęp do wszystkich muzeów.
※ Wszystkie transfery i transport.
※ Transport w pełni klimatyzowanym pojeździe dla niepalących.
※ 9 śniadań, 7 obiadów i 6 kolacji.

We własnym zakresie - nie wliczone w cenę są:
※ Napoje z alkoholem.
※ Napiwki.
※ Międzynarodowe bilety lotnicze (wycieczka jest ze Stambułu i kończy się w Stambule).
Lokalizacja:
Nazwa obiektu:
Adres obiektu:
Najciekawsze miejsca Turcji w 10 dni
Hoca Paşa Mahallesi, Hocapasa Mah Istasyon Arkasi Sok Serdar Han No:21/1 Sirkeci Fatih, 34112 Fatih