Nurkowanie na Palawanie - Tubbataha, 7 dni

Ocena: 9.8/10
  

Blue Water Dive Travel
6 dni nurkowania na terenie, wpisanego na liste dziedzictwa UNESCO, rezerwatu Tubbataha - ścisle chronionego parku morkiego. Tubbataha jest jednym z najbardziej bioróżnorodnych miejsc na swiecie - spotkamy tutaj dużą gamę zwierząt morskich, w tym żółwi, mant i różnych gatunków rekinów.

Na Tubbataha można nurkować tylko za pomocą liveaboardu i tylko od marca do czerwca każdego roku, ponieważ w innych miesiącach może jest zbyt wzburzone, aby w nim nurkowac. W związku z tym faktem, wycieczki do Tubbataha zapełniają się znacznie wcześnie, więc zachęcamy do planowania podróży z dużym wyprzedzeniem.

+1 310 915 6677
rezerwacje@zxi.pl
bluewaterdivetravel.com
REZERWACJA CZASOWO WYŁACZONA

Blue Water Dive Travel
3961 Sepulveda Blvd., Suite 206 Culver City
Cena za osobe:   3500 USD
Ocena Całkowita: 9.8/10

Liczba opinii: < 10
Pozytywnych: 100%
Nurkowanie na Palawanie - Tubbataha, 7 dni

Rafy Tubbataha są wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO na Morzu Sulu na wschód od Palawanu. Odległe położenie regionu oraz trudny dostęp sprawiają, że jest to jeden z najzdrowszych i najmniej eksploatowanych obszarów rafy na świecie. Na 100 000 hektarów spektakularnego systemu raf, nurkowie, którzy mają szczęście odwiedzić, odkryją szeroką gamę dziewiczych ogrodów koralowych zmieszanych ze stromymi ścianami opadającymi w głęboki błękit. Obszar parku Tubbataha jest ważnym miejscem tarła i rozrodu ryb oraz ma duże znaczenie pod względem różnorodności i bogactwa gatunków morskich na świecie.

Rafy Tubbataha są podzielone na trzy główne obszary: North Atoll, South Atoll i Jessy Beazley Reef. Każdy atol oferuje liczne miejsca do nurkowania, więc najlepszym i jedynym sposobem na zwiedzanie jest skorzystanie z liveaboardu Tubbataha.Na pokładzie liveaboard do Tubbataha nurkowie będą zachwyceni niekończącym się pokazem wielobarwnych ryb rafowych, homarów, płaszczek i żółwi na każdej rafie. W głębszych miejscach na północnej stronie Północnego Atolu można zobaczyć liczne gatunki rekinów; białe czubki, czarne czubki i szare rekiny rafowe to zwykłe miejsca, podobnie jak rekiny jedwabiste i gitarowe, a nawet dziwny rekin wielorybi!

Południowa strona Północnego Atolu jest gorącym miejscem dla dużych gatunków pelagicznych, takich jak gigantyczne trevally, tuńczyki i barakudy, obok mant i żółwi. Południowy Atol to świetne miejsce na młot, podczas gdy wraki na obu atolach są fantastyczne dla gatunków makro, takich jak koniki morskie, ślimaki nagoskrzelne i malutkie skorupiaki.

Północno-zachodnia rafa Jessie Beazley to kolejna dobra lokalizacja dla rekinów młotów, a także dla innych gatunków rekinów. Szybkie prądy sprzyjają tutejszym ogromnym, rozgałęzionym koralowcom twardym i całemu związanemu z nimi życiu morskiemu.NAJLEPSZE MIEJSCA DO NURKOWANIA NA RAFIE TUBBATAHA
Top najlepszych miejsc nurkowych Tubbataha Koralowej . Nurkowanie na Tubbataha to uczta dla oczu. Każde miejsce nurkowe w Parku Narodowym Tubbataha Reefs oferuje unikalną gamę gatunków do odkrycia.

Wybierz miejsce do nurkowania lub zobacz całą listę:

1. Skała Amosa
2. Pralka
3. Wrak malajski
4. Aleja Seafan
5. Lotnisko rekina

1. Amos Rock – lub Southwest Rock, to popularne miejsce nurkowe na Północnym Atolu Tubbataha, gdzie można znaleźć różne rodzaje pięknych koralowców, masywne wachlarze gorgoni i duże ryby, takie jak lucjanowate, makrele i graniki oraz fascynujące wargacze napoleońskie. Często spotyka się tu również różne rekiny rafowe, a nocne nurkowanie w tym miejscu oferuje wspaniałe możliwości makro.

2. Pralka - Chcesz zobaczyć manty i rekiny? Udaj się do pralki na północnym atolu, aby jeździć na prądach i zobaczyć wszystkie wielkie rzeczy.

Jeśli interesują Cię rekiny, możesz również sprawdzić naszą listę najlepszych miejsc do nurkowania w klatkach rekinów lub sprawdzić nurkowanie na wyspie Guadalupe .

3. Wrak malajski - Więcej w makrofotografii ? Zrób świetne zdjęcia w Malayan , dla niektórych ślimaków nagoskrzelnych, krabów i krewetek. Nurkowie wrakowi również otrzymają dawkę przygód i eksploracji.

4. Seafan Alley - Chcesz zobaczyć kolorowe rafy koralowe ? Udaj się do Seafan Alley na Północnym Atolu, aby zobaczyć gorgońskich fanów morskich (rozglądaj się za karłowatymi konikami morskimi!)

5. Lotnisko rekinów – aby nurkować z rekinami, udaj się na lotnisko rekinów, gdzie można je spotkać albo pływać, albo odpoczywać wzdłuż rafy. Ze względu na silne prądy to miejsce nurkowe jest bardziej odpowiednie dla zaawansowanych nurków.Lokalizacja:
Nazwa obiektu:
Adres obiektu:
Blue Water Dive Travel
3961 Sepulveda Blvd., Suite 206 Culver City